Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Jeśli chcesz kupić multiswitch kaskadowy, koniecznie wejdź na https://telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Sieci telekomunikacyjne obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona instalacja będzie funkcjonalna, świadczy wiele parametrów. Musi rzecz jasna być niezawodna oraz gwarantować wysoką czytelność transmitowanych danych, ale równie istotna okazuje się możliwość łatwego jej skalowania. Zrobienie kolejnych połączeń nie powinno wiązać się z potrzebą wykonywania trudnych prac – przez to wszyscy abonenci nie mogliby bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są urządzenia, przez które skalowanie instalacji jest łatwe oraz nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach wtyczkami oraz złączami, do których mocowane są przewody. Jeżeli niezbędne jest poszerzenie instalacji – między innymi wówczas, gdy kolejny odbiorca zamówił do niej dostęp – musimy jedynie umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze ilości wyjść dla abonentów – najmniejsze moduły tego typu mają 8 wtyczek, jednak w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 złączami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście ilość gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, lecz w dużych blokach trzeba oczywiście zastosować modele o wyższej liczbie wejść. Bardzo istotna jest również separacja między gniazdami a wyjściami – w największej mierze rzutuje bowiem na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 db. Jest to ważne przede wszystkim w instalacjach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]