Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

Jeśli szukasz wzmacniacza DVB T, koniecznie odwiedź tę stronę.

Oglądanie TV stało się teraz codziennością. Spoglądamy w telewizor przy sączeniu porannej herbaty oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią dzieci, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy może znaleźć coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasami sygnał jest tak nikły, że odbiór ulubionego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Doskonałym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału jest tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza powoduje, że sygnał jest mocniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz przed telewizorem lub zaraz za anteną. Punkty ich rozmieszczenia zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się również w przypadku odbiornika radiowego.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj dostępne?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego rodzaju. Aktualnie stosować można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – podbija on przekaz tylko wskazanych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego zalecane jest w domkach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a następnie ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]