Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Co trzeba wiedzieć o magnetoterapia aparaty?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia poprawia też krążenie, zmniejsza obrzęki, pomaga w stanach zapalnych i redukuje ilość wolnych rodników.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy też modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]