terapia par UK,  terapia małżeńska UK

Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Każde małżeństwo może popaść w rozmaite problemy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Doskonałym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy może okazać się pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z najróżniejszymi kłopotami. Fachowiec pomaga pokonać kryzysy powiązane ze zdradą jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie nałogów, jednak w takich sytuacjach nierzadko konieczne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, kiedy między małżonkami rodzą się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć problemy i usprawnić partnerstwo. Poprawia się komunikacja między partnerami – dzięku temu ich związek rozkwita, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś od siebie. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich trudności. Pary, które przeszły terapię małżeńską zdobyły wiedzę potrzebną do tego, aby doskonale radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy sprawiła, że obecnie bez żadnych problemów wyszukamy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia pracę nad problemem oraz zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Też na emigracji warto powalczyć o własne małżeństwo, które nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339