Przyczyny i leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe wiadomości dotyczące leczenia AMD Kraków.

Choroba AMD, inaczej starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która dotyka starszych ludzi i kategorycznie obniża jakość widzenia. W dzisiejszych czasach biegli okuliści oferują innowacyjne sposoby leczenia tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do dawnej sprawności.

Leczenie AMD – czy może być skuteczne?

Plamka żółta to element siatkówki oka znamionujący się największym skupiskiem fotoreceptorów – to dzięki niej nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która przejawia się poprzez zniekształcenie obrazu oraz utratę ostrości wzroku. Rozróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. AMD dotyka przede wszystkim osoby po pięćdziesiątce, natomiast zespół przyczyn wady nie został jeszcze do końca poznany. Zakłada się jakkolwiek, iż powodem AMD może być niewłaściwy tryb życia – przykładowo nadwaga, uzależnienie od tytoniu czy nadmierna ekspozycja na światło ultrafioletowe. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne oraz różne choroby współistniejące, np. hipertonia lub hiperglikemia. Współczesna medycyna wytworzyła szczęśliwie skuteczne technologie leczące tę choroba. Leczenie AMD jest wykonywane z wykorzystaniem specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Leczenie AMD – czy jest bezpieczne?

Laser nanosekundowy 2RT wpływa na starzejące się komórki oka jednocześnie nie naruszając receptorów siatkówki. Procedura leczenia jest pozbawiona ryzyka co powoduje, że może być przeprowadzana u wielu grup pacjentów narażonych na uszkodzenie lub utratę wzroku. Technika laserowa przerywa zachodzące procesy zwyrodnieniowe oraz mobilizuje komórki do regeneracji. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Przed rozpoczęciem zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo, a sam zabieg trwa jedynie kilka minut.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]