Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz aparat ultradźwiękowy.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są często stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem prawidłowo aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu oraz poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, blizn, wiązadeł czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]