Zwalczaj ból falą uderzeniową

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o fala uderzeniowa aparat, znajdziesz na https://www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego typu. Kiedy jest używana i dlaczego ?

Gdzie używane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często używana w kosmetologii, rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą skutecznością w walce z różnorodnymi dolegliwościami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, co przynosi wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają między innymi w terapii schorzeń związanych z narządami ruchu, takich jak kolano skoczka, bóle w okolicy bioder, bóle nadgarstka czy tzw. łokieć tenisisty. Aparat do fali uderzeniowej może być stosowany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, co umożliwia przeprowadzenie terapii u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]