Antena DVB T – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Dowiedz się więcej o antenie DVB T.

W przeważającej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie był bezużytecznym przedmiotem, należy zainwestować także we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę szeroki. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T cechują się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, cechują się także wyjątkową wytrzymałością na działanie zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy zamontować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę należy brać szereg czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]