Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Więcej informacji o drukarkach 3D.

W asortymencie CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej sprzedaży, pracują m.in. w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz instrumenty. Wyliczono, iż stosując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można nieomal o 90% obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony. Kluczowe idee pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych urządzeń i usług, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Formlabs to następny lider w dostarczaniu drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się bezproblemową obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Z pewnością lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można uzyskać tożsame makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w najrozmaitszych sektorach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Druk jest trwały oraz precyzyjny, a w trakcie procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw oraz nie pojawiają się zniekształcenia.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]