Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Szukasz kontenera otwartego? Koniecznie odwiedź ten adres.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy okien i drzwi, gruz, złom, a także zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów oraz firm transportowych.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]