Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Jeśli potrzebujesz okiennic wewnętrznych, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Urządzając pokój, z reguły nie poświęca się dużo uwagi oknom. Najczęściej wybiera się tradycyjne aranżacje, to znaczy zasłony oraz firanki, które czasem łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze inne mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w europejskich domach

Nadrzędną właściwością shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb domowników. Wykonuje się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się z reguły na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzą się też na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno widziała je w telewizji czy w kinie, bowiem tego typu okiennice są nadzwyczaj popularne na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej i w Australii.

Dlaczego warto zdecydować się okiennice dekoracyjne typu shutters?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale się prezentują, lecz mają też zastosowanie. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepła. Shuttersy dobrze komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo stylowy wygląd, w wyniku czego podnoszą wartość domu. Wypada także uwydatnić, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez użycia linek, co właściciele psotliwych zwierząt oraz rodzice ciekawskich dzieci, które poplątać sterczące linki, uznają zapewne za sporą zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]