Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Tu zamówisz okiennice wewnętrzne shutters.

Urządzając wnętrza, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na szablonowe aranżacje, czyli firany i zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno mało znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice ozdobne shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się, tym samym można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od zachcianek lokatorów. Wykonuje się je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również PCV. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się z reguły na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskich domach widuje się jeszcze sporadycznie, ale gros osób z pewnością kina lub telewizji, ponieważ tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Australii.

Plusy wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, ale mają także zastosowanie. Dzięki nim można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące miesiące uniemożliwiać gromadzenie się ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo atrakcyjny wygląd, przez co podnoszą wartość nieruchomości. Trzeba również uwydatnić, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez wykorzystania żyłek, co rodzice dzieci czy posiadacze psotnych zwierząt, które przerwać wystające linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]