Rolkowe, hakowe, otwarte – rodzaje kontenerów stalowych

Kontenery rolkowe kupisz na ekombud.pl.

Część śmieci nie może być wyrzucanych do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które są wytwarzane podczas różnych renowacji i prac budowlanych, a także odrzutów przemysłowych. Należy je transportować do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu wypadkach mogą jednakże wyniknąć komplikacje związane z składowaniem i przewozem odpadów. By ich uniknąć, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – typy

Najprostsze kontenery otwarte są przystosowane do składowania oraz transportu gruzu, starych mebli, opakowań i pokrewnych odpadów. Poza tym dostępne są też kontenery uszczelniane, które doskonale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są też wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Ich załadunek usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla przedsiębiorstw budowlanych i ekip sprzątających

Odbiorcami oferty producentów kontenerów na odpady są rozmaite firmy. Wśród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, a także różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywozu odpadów o niestandardowych gabarytach i gruzu. Użyczają je one swoim klientom, a po napełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich magazynowania bądź utylizacji.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]