kawa w kapsułkach, kapsułki do ekspresu

Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie przygotowaną udajemy się przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to najczęściej ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Obecnie do większości modnych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]