Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Szukasz sztylp? Koniecznie odwiedź ten adres.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wykonane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Są zatem polecane jeźdźcom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]