Tania drukarka 3D dla małych i średnich firm? To możliwe

Wszystko o Cadxpert znajdziecie na https://cadxpert.pl.

Jedną z wiodących na krajowym rynku firm, która rozpowszechnia technologię druku 3D jest CadXpert. Najważniejszym obszarem działalności CadXpert jest sklep online, który w swoim asortymencie ma aparaturę do druku przestrzennego: skanery 3D i drukarki 3D. Następnym filarem jest możliwość zakupu oprogramowania CAD/CAM/CAE, a także usługi: projektowanie 3D, drukowanie 3D i skanowanie 3D. Posiadane w ofercie sklepu drukarki 3D pracują w oparciu o 3 technologie: SLA, PolyJet i FDM, natomiast usługi druku 3D są wykonywane w technologiach SLA, SLS, FDM, DMLS oraz PolyJet.

CadXpert – dystrybutor profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D

CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem marki Stratasys, a także wyłącznym dystrybutorem drukarek 3D MakerBots i urządzeń firmy Formlabs. To największa w Polsce oferta urządzeń do drukowania przestrzennego – powyżej dwudziestu modeli drukarek 3D i kilkanaście propozycji skanerów 3D. Prócz tego CadXpert posiadaszeroką ofertę materiałów do druku 3D – powyżej 50 produktów, w tym też tworzywa specjalistyczne, takie jak: Nylon 12 CF, Antero 800 NA i pozostałe (dentystyczne, inżynieryjne, biokompatybilne, elastyczne itd.). Oprócz materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów CadXpert posiada też żywice fotopolimerowe, filamenty i inne materiały wykorzystywane do druku 3D.

Drukarki 3D dla specjalistów, biznesmenów i amatorów

Asortyment CadXpert jest adresowany zarówno do nabywców indywidualnych nieprofesjonalnych (biurkowe drukarki 3D marki MakerBot), jak i profesjonalistów, przedsiębiorców oraz reprezentantów różnych sektorów (sprzęt firmy Stratasys). Firma CadXpert działa jako sklep internetowy, posiada także showroom z siedzibą w Krakowie. Każdy, kto potrzebuje skonsultować z rzeczoznawcami możliwości technologiczne konkretnego aparatu z oferty CadXpert, swój projekt lub jest po prostu zaintrygowany procedurą druku 3D, może przyjechać do krakowskiego punktu. CadXpert zapewnia także szeroką obsługę posprzedażową: pomoc techniczne i merytoryczne, szkolenie z obsługi zakupionych sprzętów czy opiekę serwisową i pogwarancyjną.

Drukarki 3D – nie tylko dla dużych koncernów

Jaką wysokość osiągają koszty urządzeń do druku przestrzennego – skanerów i drukarek 3D? Profesjonalna drukarka czy skaner kosztują tyle, iż nawet nieduże albo średniej wielkości przedsiębiorstwo może sobie na nie pozwolić. Inwestycja w specjalistyczny sprzęt do druku 3D szybko się zwróci – w obrębie sektorów, jak między innymi motoryzacja, odlewnictwo, stomatologia czy medycyna, własnoręczne prototypowanie i drukowanie, a nie zlecanie tych działań, będzie ogromną oszczędnością dla firmowych finansów.
Rynek urządzeń do druku 3D żywiołowo ewoluuje – a co za tym idzie, pojawiają się nowe technologie oraz rozwiązania, na które jeszcze niedawno mogły sobie pozwolić wyłącznie gigantyczne koncerny. Współcześnie – za sprawą obniżenia cen drukarek 3D i materiałów do druku 3D – dostęp do nich posiadają też niewielkie firmy, te ze znacznie skromniejszym budżetem. Z miesiąca na miesiąc obniża się koszt wytwarzania części prototypowanych, drukowanych z pomocą urządzeń addytywnych, bowiem narzędzia do druku przestrzennego są nieprzerwanie rozwijane i ulepszane. Inwestycja w specjalistyczne urządzenie do drukowania 3D ma mnóstwo zalet, do najistotniejszych z nich zaliczyć można przyspieszenie procesu produkcji i obniżenie kosztów.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]