Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Jeśli chcesz kupić kask do jazdy konnej, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y8m4brul.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest na ogół wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi atestami oraz być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]