Sprawdź, gdzie kupić sprzęt do drenażu limfatycznego.
Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu ucisku.
Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy masażysty
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody aparat uciska kończynę, stymulując w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje wiele wskazań do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.
CarePump – sprzęt do drenażu limfatycznego do użytku domowego
Wiele opcji użycia urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tego sprzętu. Współcześnie osoby często korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu mobilnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, więc bez trudu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi zakrzepica czy choroby bakteryjne oraz wirusowe, które warto wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]