Zalety korzystania z bluz sportowych

Bluzy Hummel zamówisz na https://sklep-hummel.pl/pl/c/BLUZY-SPORTOWE/273.

Kto codziennie trenuje niewątpliwie zauważył, że tylko odpowiednia odzież sportowa umożliwia taką aktywność w zupełnym komforcie. Kompletując ubiór na treningi, zwłaszcza tych outdoorowe, jak jazda na rolkach, piłka nożna czy biegi na orientację, nie zapominajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy lifestyle oraz bluzy sportowe – podstawowe różnice

Modele bluz z suwakiem, kapturem lub bez nich od dziesięcioleci są już standardowym elementem powszedniej odzieży. Nie wprowadzają w zdziwienie nawet w miejscach pracy, w których jeszcze niedawno obowiązywał sztywny dress code. Bluzy uważane są za ubranie typu casual, bo są praktyczne i nie ograniczają ruchów, a szycie ich z ciepłych tkanin sprawia, że to doskonałe odzienie wierzchnie na jesień oraz późną wiosnę. Bluzy sportowe, chociaż mają bardzo podobny fason, pod wieloma cechami różnią się od bluz casual. Te ostatnie zwykle wytwarzane są w 100% z bawełny albo bawełny z kilkuprocentowym dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe zaś nierzadko wykonane są w całości z poliestru. Jest to nadzwyczaj mocna tkanina syntetyczna, która nie ulega za szybko rozciąganiu i jest mniej podatna na przetarcia. Dlatego też jest świetna do wytwarzania z niej odzieży sportowej, która musi znieść znaczne przeciążenia działające na nią w trakcie dynamicznych ćwiczeń. Dodatkowo poliester efektywnie odprowadza wilgoć, wobec tego zawodnik nie spędza kilku godzin w zawilgoconej od potu odzieży.

Noś bluzy sportowe wysokiej jakości – będziesz ich używać dłużej

Szukajmy przede wszystkim ubrań od uznanych producentów. Oczywiście, należy wobec tego być gotowym na wyższy koszt takiej bluzy, ale w zamian mamy wysokiej klasy artykuł z wytrzymałych tkanin, który na pewno będziemy używać dłużej. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma konkretne przeznaczenie, nie należy ubierać zamiast niej lifestylowej odzieży, np. bluzy bramkarskie mają dodatkowe zabezpieczenia na łokciach, które ochraniają zawodnika w trakcie parad, natomiast bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz, który chroni przed wiatrem. By nie mieć wątpliwości, że kupujemy oryginalną odzież, róbmy zakupy w sklepach firmowych bądź prowadzonych przez oficjalnych dystrybutorów, które oferują szeroki asortyment bluz sportowych damskich, męskich i dla dzieci.

RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]