Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Więcej na skyshutters.pl.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można wykorzystać także w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą pełniły dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, gdyż to w salonie domownicy przebywają po wiele godzin w trakcie dnia, jak również przyjmują tu gości. W związku z tym powinno się zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także wygodne. Swoboda ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala m.in. na całkowite jego zaciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć serial, bądź jego przyjemne ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj łatwa pielęgnacja

Swoboda regulacji przenikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże również z innego powodu – z ich wykorzystaniem można efektywnie regulować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak powszechnie wiadomo duży wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, a w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu niż w plisach firan, a ich konserwacja jest niesłychanie łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]