Chcesz kupić filament do drukarki 3D? Koniecznie odwiedź ten adres.
CadXpert posiada kompleksową ofertę materiałów do druku 3D: tworzywa termoplastyczne, żywice fotopolimerowe i inne. Materiały do druku 3D dzieli się na 4 typy:
– PolyJet – utwardzane promieniowaniem ultrafioletowym płynne żywice fotopolimerowe,
– FDM – warstwy topionych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wydzielamy tu 2 podkategorie: FDM do szybkiego prototypowania z ekonomicznych termoplastów oraz FDM dla przemysłu stosowane do profesjonalnej produkcji z funkcjonalnych materiałów termoplastycznych,
– SLS – spiekany selektywnie poliamid w proszku,
– SLA – żywice fotopolimerowe o rozmaitych właściwościach, utwardzane z użyciem.
Filament – niedrogie i łatwe do kształtowania tworzywo
Filament to materiał używany do druku 3D w technologii FDM. To tworzywo i technika druku są wykorzystywane do błyskawicznego prototypowania z prostych w obróbce surowców, jak również do seryjnej produkcji oraz testowania funkcjonalnego. Jakie filamenty są najczęściej używane w drukarkach 3D? W większości wypadków sięga się po tworzywa inżynieryjne (między innymi te o wysokiej udarności) bądź mające specyficzne własności (np. ogniotrwałość) oraz łatwe do kształtowania PLA (poliaktydy). Technika druku FDM niczym nie ustępuje wydrukom otrzymanym za pośrednictwem pozostałych szeroko stosowanych metod: termoformowania i wtrysku. Największe atuty filamentów to powszechna dostępność, rozsądna cena połączona z wysoką jakością druku, a także ekologiczny sposób ich produkcji (nietoksyczny i jednocześnie czysty, dlatego wykonane tą metodą prototypy można wykorzystywać np. w biurach).
W technologii FDM firma CadXpert oferuje filamenty:
– inżynieryjne,
– do szybkiego prototypowania,
– elastomery.
Inne materiały do druku 3D – zastosowanie fotopolimerów
Pomijając filamenty, firma CadXpert oferuje także inne materiały do drukarek 3D. Te dedykowane dla technologii Polyjet to między innymi:
– medyczne,
– transparentne,
– żywice imitujące właściwości polipropylenu.
PolyJet jest uważana za kompleksową oraz niezwykle dokładną technologię druku 3D. Poszczególne warstwy ciekłych żywic fotopolimerowych są utwardzane kolejno przy pomocy światła ultrafioletowego. Za sprawą swoich właściwości korzysta się z nich najczęściej do tworzenia modeli inżynieryjnych, koncepcyjnych, imitujących produkt końcowy oraz anatomicznych. Z tych fotopolimerów wytwarzane są też opakowania, obudowy i inne artykuły użytkowe.
Z kolei w technologii SLA (innymi słowy w stereolitografii) są to między innymi materiały:
– inżynieryjne,
– odlewnicze,
– standardowe,
– dentystyczne.
Jakie przeznaczenie ma ciekła żywica fotopolimerowa utwardzana laserowo? Niezwykle szerokie. Z reguły stosujemy ją w branży medycznej oraz przemyśle do druku 3D prototypów oraz projektów koncepcyjnych, a także różnorodnych elementów, w których chcemy uzyskać efekt gładkiej powłoki.
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków
Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail:
[email protected]