Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Chcesz kupić cyrkonie? Kliknij tu.

Podczas procesu tworzenia biżuterii twórcy niezwykle często wykorzystują wiele kamieni szlachetnych. Są one olśniewającym elementem biżuterii, a równocześnie są jednym z podstawowych aspektów wpływających na cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi skarbami wśród zgromadzonych zbiorów. Na szczęście istnieją też alternatywy dla niezbyt zamożnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w naturze są produkowane całkowicie sztucznie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu może z łatwością zastąpić diament. Zwykle cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać wszystkie barwy, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, posiadają one naturalnie też inne przeznaczenia. Przykładowo, stosuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do określania pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. Swego czasu, dzięki swoim właściwościom używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy zaciekawieni jesteśmy najczęściej pojawiającą się postacią cyrkonii, czyli biżuterią, zamówić ją można na przykład przez internet.