Poradnik dla kupujących naszyjniki z kamieniami

Potrzebujesz naszyjników z kamieniami? Skieruj się tutaj.

Znajdziemy wśród nich prawdziwe kamienie i ich syntetyczne odpowiedniki. Potrafią mieć najróżniejsze barwy – od brązu, przez róż, aż po niebieski. Niektóre należy zakładać do wieczorowych strojów, inne świetnie będą prezentowały się na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się wielkim uznaniem– zmieniają się czasy oraz trendy, jednak nadal je często nosimy, a niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Dobrze zatem powiedzieć parę słów o tym, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały dostatecznie długo.

Naszyjniki z kamieniami – jakie rodzaje?

Rozmaitość kamieni wykorzystywanych do produkcji naszyjników jest ogromna – oprócz topazów, szafiru czy szmaragdu, dostępne są wśród nich także materiały wytwarzane syntetycznie. Najczęściej spotykane to z całą pewnością cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są dość tanie, a przy tym naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie prezentują się przy strojach tak codziennych, jak i wieczorowych.

Jak dbać o naszyjniki z kamieniami?

Minerały szlachetne są zwykle bardzo wrażliwe na zarysowania – przy złym używaniu nietrudno zatem je zepsuć. W jaki sposób temu zapobiec? Po pierwsze – ściągając je zawsze, gdy zachodzi ryzyko ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy porządkach lub pracach manualnych. Wystrzegajmy się też noszenia dwóch naszyjników z kamieniami jednocześnie – mogą się zderzać i tym samym rysować.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]