Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli chcesz nabyć wisiorki srebrne, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną albo włożyć do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich szmatek – sztywne mogą porysować fakturę.