warsztaty kulinarne dla dzieci kraków

Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Dzieci kochają uczestniczyć w kuchni – podawać i wybierać składniki czy przystrajać wypieki. Pragniesz podsycić zapał kulinarny Twojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci uczą się samodzielności i rozwijają swoją pomysłowość i co najistotniejsze – zyskują praktyczne umiejętności. A po prostu wspaniale się bawią. Nauka smacznych przepisów, łączenie niecodziennych smaków i wybieranie oraz mieszanie ingredientów – całość powoduje, że dzieci chętnie eksperymentują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakie stosuje się w kuchni, co pozytywnie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach mogą również asystować rodzice, dlatego jest to znakomita sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później spróbować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Zajęcia trwają trzy godziny i odbywają się w Krakowie. W czasie kursu uczestnicy szykują danie główne i deser. Młodzi uczniowie sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, udekorowanej świeżymi składnikami pizzy, albo przyrządzić wyborny makaron na słono bądź słodko. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują także pyszną deser – mus z mascarpone oraz lodami. Nauka poprzez zabawę to świetny sposób spędzania wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ulubionych potraw daje dzieciom sporo szczęścia. Nawet bardzo niesforne dziecko będzie z zaangażowaniem przykładać się do pieczenia idealnej pizzy czy dekorowania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę i wspaniałe nastawienie do dzieci.

Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]