Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Na skutek konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Co więcej po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt samochodowy, gotówkowy, mieszkaniowy oraz ratalny. Na skutek konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od preferencji klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale także parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.