Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Nie udało Ci się znaleźć kantoru wymiany walut? Odwiedź https://topfx.pl.

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w pobliskim banku – na te pierwsze nadal można się natknąć supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednak w błyskawicznie transformującym się świecie, klienci chcą wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy – zawsze aktualny kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak tradycyjnego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, że wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z zeszłej doby. Następnym i niesłychanie istotnym plusem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez placówki bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą także kilka pomocniczych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy ustalony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) czy też w określonym przez klienta dniu.

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących komfort, a także dużą niezależność w zarządzaniu pieniędzmi. Korzystają z nich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie oraz osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski. Jednak nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.