Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Istotne wskazówki dotyczące tego, co to jest mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednak uprzednie przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew pocztowy, przelew z karty bądź tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a zarazem na eliminację ewentualnych omyłek nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Mass collect również dla przedsiębiorstw wystawiających poniżej 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowana w większości banków (mają ją między innymi mBank i Bank Pekao) wypada rozważyć jej wykorzystanie w firmie, także takiej, która miesięcznie obsługuje mniej niż stu faktur. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]