Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, uzyskasz na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie wielu turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Podróżników wabią przede wszystkim sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, zanikające już lodowce, jak również niepowtarzalne widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednie przygotowanie się – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na wierzchołek masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się także zrobić zapas leków przeciwko malarii. Przed atakiem choroby ochroni także właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady oraz korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]