Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę wypraw trekkingowych dla początkujących w dobrej cenie.

Górskie wycieczki mogą mieć wiele postaci. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności i przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla uczestników z wysoką sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania w ciągu długiej wyprawy.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu aktywności bardzo upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, wschodnia część Karpat, a także leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]