trekkingi Himalaje,wyprawy w góry

Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Łańcuch Himalajów razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma wiele czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku warto zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Problemy sprawia także samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te góry. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]