akcesoria szalunkowe, ściągi szalunkowe

Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i można je nabyć w przystępnych cenach.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]