Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

Znajdź baseny kąpielowe.

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje także ogród albo halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych dodatków jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]