Do czego służą podpory stropowe?

Jeśli szukasz podpór szalunkowych, skieruj się na ten adres.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się ich używa? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się znakomitą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]