Jak stosuje się szalunki?

Zobacz, gdzie zamówić szalunki Kraków, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Przeważnie używa się ich w przypadku wylewania murów z betonu – wówczas są one niezbędne do tego, żeby odpowiednio je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się również podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie przelotów na drzwi, okna i bramy. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jakim sposobem mogą znaleźć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami lub desek drewnianych, którą można wykorzystać ponownie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże pracochłonny – wielu inwestorów oraz wykonawców wybiera więc zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego typu szalunki mogą być wykonane z drewna, metalu lub sklejki, a także zestawiać 2 lub 3 materiały. Najczęściej jednak korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a konstrukcję spajają belki, łączniki, narożniki i głowice ze stalowe lub aluminiowe.

Wynajęcie szalunków – kiedy to się opłaca?

Firmy na co dzień zajmujące się pracami budowlanymi mają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku ekip, które zazwyczaj oferują odmienne usługi czy inwestorów, którzy planują planujących postawić jeden obiekt. Zakup wszelkich elementów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Znacznie rozsądniejszym wyjściem jest wynajem szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]