kątowniki nierdzewne

Kątowniki nierdzewne

Kątowniki to jedne z najistotniejszych produktów hutniczych. Mają mnóstwo zastosowań – są wykorzystywane na budowach, w czasie remontów czy w warsztatach entuzjastów prac ręcznych. By jednak zaspokoiły nasze potrzeby, powinny być wytrzymałe oraz jak najlżejsze. Te parametry powodują, iż budowla wykonana z kątowników będzie stabilna i bez problemu wytrzyma różne wstrząsy. Jak więc rozpoznać, czy konkretny produkt będzie właściwy? Gdzie można ich użyć?

Dlaczego opłaca się wykorzystywać kątowniki nierdzewne?

Najbardziej cenionym surowcem do wyrobu kątowników jest stal nierdzewna. Dlaczego warto stosować właśnie kątowniki nierdzewne? Przede wszystkim z uwagi na solidność charakteryzującą ten materiał – posłużą więcej od części wyprodukowanych z innych stali. Dzieje się tak dlatego, iż nie rdzewieją, zatem także po dziesięcioleciach mają te same parametry. Kątowniki nierdzewne charakteryzują się też niską rozszerzalnością termiczną, co zwiększa komfort ich używania podczas upałów i mrozów.

Zastosowania kątowników nierdzewnych

Kątowniki nierdzewne są naprawdę funkcjonalne. Stosuje się je w budownictwie, gdzie są najważniejszą częścią okien i barierek. Kształtowniki oraz kątowniki nierdzewne są także używane do wyrobu wsporników elewacji. Poza tym z uwagi na fakt, że są wytrzymałe, wykorzystuje się je przy wznoszeniu scen lub wież, a poza tym konstrukcji hal namiotowych. Specjalne kątowniki możemy także stosować do podwieszania regałów – stworzone do tego produkty często posiadają ciekawe dekoracje.

FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]