szalunki, wynajem szalunków

Zlecenie na fundamenty? Skorzystaj z wynajmu szalunków

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, jednak łatwo zaobserwować też konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy również tworzyw syntetycznych. Pozostałymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Niestety ze względu na duże koszty nie zawsze ekipy remontowe posiadają własne szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

W jakich przypadkach wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej ekipy, warto sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o funkcjonalności, gdyż przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować duże koszty.

O czym wiedzieć przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, gdy zbliża się czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei skorzystać z sieci i sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy piszą wcześniejsi klienci.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]