Chcesz nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Na tej stronie znajdziesz korzystną ofertę kursu malowania akwarelami.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z twórczych metod przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, by odczuwać z tego uciechę na co dzień. Dla wielu osób jest to wszak tylko sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu lub pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Jednak jeżeli chcesz poznać nowe techniki, powinno się postawić na kurs malowania akwarelami.

Kurs malowania akwarelami – poznaj to trudne medium

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Obraz zdaje się bardzo przyjemny i nieskomplikowany do wykonania, jednak wpływa na niego wiele czynników, o których artysta-amator z rzadka ma pojęcie. Znaczną rolę w samym toku tworzenia ma dodatkowo przypadek – akwarele to medium, które trudno kontrolować i nawet artyści od lat obeznani w tej technice wcale nie mogą być pewni tego, że praca zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak chcieli. Kurs akwareli to znakomite miejsce, żeby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz przyswoić sobie potrzebną podstawową wiedzę niezbędną do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, obojętnie, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych zajęć szczegółowo objaśniają cechy tych farb, szerokie spektrum technik ich stosowania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt dzieła.

Kurs malowania akwarelami – zalety nauki w grupie entuzjastów

W dobie powszechności internetu nietrudno znaleźć a potem obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować akwarelami. Jednakże nigdy nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie akwareli prowadzonym przez wprawnego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej nauce technik artystycznych istotne są zalecenia, które kursanci dostają od instruktorów w czasie tworzenia prac. Te korekty pozwalają sprawniej rozwijać warsztat, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakie planował. Prócz tego lekcje z grupą osób o pokrewnych zainteresowaniach tworzy przyjacielską atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w stymulacji do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Udział w rzeczowej analizie twórczości innych kursantów, pomaga potem we rzetelnej ocenie własnych prac już zakończeniu kursu.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]