Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Tutaj znajdziesz pełną ofertę kursu digital paintingu.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci korzystają głównie z zaawansowanego oprogramowania. Wiedząc o tym ogromna grupa początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie programy można stosować?

Jest sporo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako software do retuszu fotografii, szybko został głównym narzędzie ilustratorów oraz game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak przykładowo ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane temperą, farbami akwarelowymi bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Malarstwo komputerowe – nauka pod okiem instruktora

W praktyce nauka digital paintingu przebiega w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, jednak aby dobrze rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać najpopularniejsze triki korzystania z pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, radzimy zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]