Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Piękne miejsca w Małopolsce. Zdobądź więcej informacji.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o godnych odwiedzenia atrakcjach i bieżących wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – istotne informacje oraz wirtualne spacery

Aby przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o wystawach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści planujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której migiem odnajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, a także kempingi, hotele i motele położone w miastach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Z kolei dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi urok regionalnego folkloru, regiony agroturystyczne czy zamek na Wawelu.

Proste rozmówki i katalog konsulatów – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku włoskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Szczególnie wartościowy dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty w Polsce.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego