Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Co powinno się wiedzieć o pięknych miejscach w Małopolsce?

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o zbliżających się eventach sportowych bądź kulturalnych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o pokazach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odszukają zabytki i muzea, motele, hotele i schroniska młodzieżowe, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Ponadto dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. atrakcje narciarskie, urok parków krajobrazowych i narodowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Portal o zabytkach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i inne południowe miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku włoskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego. Niezwykle pomocna dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego