Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Korzystna oferta skitur.

Większa część osób podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – zalecane jedynie dla obeznanych w górach osób

Od kilku lat turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w górskim domu i sporadycznym zjazdem z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas stosunkowo wyczerpujących, jednak przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów oraz nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są niewątpliwie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do skitur organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam idealne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa będzie adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatora skitur i jego instruktorów.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]