Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Wywóz mebli Kraków - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z rozmaitych względów. Żeby nie zajmowały powierzchni domu, zwykle przenosimy je do komórki lokatorskiej, na poddasze bądź do piwnicy. Kłopot jednak w tym, że po pewnym czasie również te schowki stają się tak ciasne, że zwyczajne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, będącego okazją do tego, aby pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, strychu oraz piwnicy.

Wywóz mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Odpady takie jak połamane meble, sprzęty elektroniczne, części stolarki okiennej czy zużyte panele ścienne lub podłogowe nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego samochodu. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie śmieci sporych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często oferują także fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – ponowne przetworzenie materiału

Stare meble, jeśli będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą zostać spalone lub porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług materiału, z którego zostały wykonane, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, polega na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później służą do wyrobu kolejnych szaf, stołów albo regałów.

MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]