Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Sala na komunie Kraków - na tej stronie znajdziesz aktualną ofertę.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, jako że to na ogół pierwsza faktycznie duża biesiada dla rodziny, na której dziecko jest świadome, iż wszyscy goście skupieni są wyłącznie na nim. W związku z tym rodzice pragną, by ten dzień utrwalił się na długo w jego pamięci.

Wynająć salę na komunię czy wyprawić obiad w mieszkaniu?

Jeszcze przed wysyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy ugoszczą gości we własnym domu czy niezbędne będzie zamówienie lokalu. Goszczenie gości w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, jeśli aranżujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich latach w głośne wydarzenia rodzinne, w których bierze udział czasem prawie setka gości, wskutek czego przeważnie odbywają się w salach weselnych albo restauracjach. Jeżeli chcemy wynająć najodpowiedniejszą salę, zalecamy wziąć się za poszukiwania lokalu, jak tylko będzie ogłoszona data przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym poważną trudnością może być także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, stąd polecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu dań na komunie. Niezbędne jest także to, aby lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale i następujący później obiad dla gości. Obyczajem stały się też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna musi więc oferować cudowne, estetyczne pomieszczenia. Dodatkowym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża liczba, radzimy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w negatywnie odbierane, jeśli zaznaczymy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych typów podarunków, np. zabawek-pistoletów albo quada.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]