Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Na wpmagus.pl dowiesz się, kto oferuje usuwanie wirusów z WordPressa.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stron działających z jego użyciem szacuje się aktualnie na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, potrzebne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Strona wysyła spam? Logowanie jest zablokowane? Treści na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? To zaledwie parę z popularnych objawów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich sytuacjach potrzebne jest ekspresowe działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerów należy zlecić profesjonalistom od tego rodzaju zadań, gdyż usuwanie infekcji z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie wirusów ze strony www – wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych prowadzą dokładny przegląd plików oraz baz danych strony. Badają kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek, jak również pliki htaccess i wp-config. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zredukują zagrożenie dalszych ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie było powodem włączenia strony do wykazu zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują także konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Eliminacja wszelkich efektów zainfekowania nie daje pewności, iż analogiczny kazus nie powtórzy się w późniejszym okresie, stąd kluczowe jest okresowe aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]