Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Korzystna oferta druku 3D SLA.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego w technologii SLA, SLS, DMLS, PolyJet, oraz FDM, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się również baza wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, bardzo wąskich elementów, detali oraz gładkiej powierzchni.

Druk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego zapewnia wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość kształtu.

Wydruk 3D w technologii FDM – barwne filamenty

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, a także możliwość wykorzystywania filamentów w ogromnej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]