Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Skorzystaj z pomocy fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Niewielkie podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją odpowiednio zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli część z nas – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy profesjonalistom, otrzymamy gwarancję, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się wyłącznie cenami usług – dziwnie niskie ceny obsługi najczęściej zwiastują jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy uzyskali stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]