Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Zajrzyj tutaj jeżeli potrzebujesz zamówić uszczelnianie okien drewnianych.

Na komfort domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed zimnem i wilgocią, a także odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie ewentualne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]