Dlaczego stół jest najważniejszym meblem w domu?

Jeśli chcesz zamówić stół dębowy nowoczesny, odwiedź tę stronę.

Czy ustawiony w jadalni, w kuchni czy w przeznaczonej dla niego przestrzeni loftu, stół zawsze jest kluczowym meblem w domu. W związku z tym kupując stół należy zwrócić uwagę nie tylko na jego efektowny design, ale także jego jakość.

Stół – centralny punkt

W salonie przesiadujemy przez najwięcej wolnego czasu i tam też zazwyczaj wypoczywamy, aczkolwiek to stół jest w istocie centralnym punktem każdej przestrzeni mieszkalnej. Chwile spędzone na wspólnym spożywaniu dań z najbliższymi mocno wpływają na budowanie więzi przyjacielskich i rodzinnych. Stół integruje, ponieważ pozwala na bliskość kilku osób na niedużej przestrzeni, co w konsekwencji wyzwala potrzebę konwersacji pomiędzy bliskimi. Wypada zorganizować dom tak, żeby wydzielić w nim przestrzeń na położenie stołu z dala np. od hałaśliwego telewizora. Przy takiej aranżacji nie tylko codzienne posiłki, ale również spotkania bożonarodzeniowe bądź imieninowe pomogą domownikom skoncentrować się na tym co w tej momencie jest najistotniejsze, czyli kontakcie z krewnymi czy też ze znajomymi. Liczne badania udowadniają na dodatek, że posiłek przy stole pozwala wyuczyć poprawne nawyki żywieniowe też u kilkulatków. Przy stole spożywamy posiłki powoli oraz bez poczucia stresu, na co znaczny wpływ ma, naturalnie, wykonywanie tej czynności z rodziną.

Rzemieślniczy stół do jadalni – rewelacyjna wytrzymałość

Stół do jadalni lub kuchni musi być wytrzymały. Będzie wszak codziennie używany, nierzadko nie tylko zjeść obiad, ale także jako miejsce nauki, zrealizowania szybkich prac, do których potrzeba sporego płaskiego blatu czy ot tak rozrywki, np. gry w karty lub w planszówki i układania konstrukcji z klocków z maluchami. Współczesne designerskie stoły drewna litego od najlepszych projektantów charakteryzują się niepowtarzalnym wzornictwem, naturalnością materiałów użytych do ich wyrobu (między innymi drewno dębowe i orzechowe), a także niezwykłą wytrzymałością, których na darmo szukać w ofercie popularnych salonów meblowych. Twórcy rzemieślniczych stołów oferują także stoły rozkładane, praktyczne podczas okolicznościowych spotkań w większej gromadzie rodzinnym. Zamawiając designerski stół mamy gwarancje, że nabywamy stół, który wytrzyma lata. Dostajemy jednocześnie możliwość personalizacji mebla, a co za tym idzie dokładniejszego dopasowania go do dowolnego stylu, w jakim chcemy urządzać mieszkanie.

Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]