Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Chcesz zamówić panele drewniane? Wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie proste i każdy poradzi sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając dwa dni – dzięki temu pozbędą się zbędnej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z kąta pokoju. Przed pracą, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem później producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – koniecznie musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w domu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]